« Všechny Akce

Polní den sklizně sojových bobů se značkou MacDon

6. 10. 2023 | 10:00 - 13:00

Přijeďte se podívat 6.10.2023 na technologii sklizně sóje se stroji značky MacDon. 

Představena bude jak přímá sklizeň s flexibilními lištami MacDon FD135, tak i dvoufázová se samochodným řádkovačem Macdon Windower M1170 NT.

K vyzkoušení budou k dispozici soupravy: 

  • samochodný řádkovač MacDon Windrower M1170 NT s lištou MacDon D125X
  • sklízecí mlátička Case IH AF8250 s lištou MacDon FD135
  • sklízecí mlátička NewHolland CR9.80 s lištou MacDon FD135
  • sklízecí mlátička NewHolland CRR 9.80 se sběračem Ziegler ZPU 6001
  • NOVINKA! traktor Case IH Puma 260 CVX AFS Connect s přívěsem Molčík ZDK 24000

Samojízdné řádkovače se v rámci dvoufázové sklizně se v ČR v minulosti již používali, postupně od nich bylo ustoupeno, protože na trh přicházely výkonnější žací stroje, které umožňovaly účinněji upravovat pokos vojtěšky a jetele. V současné době se ovšem pod vlivem legislativních a klimatických změn mnoho zemědělců k technologii dvoufázové sklizně vrací. Někteří z nich byli zvyklí před sklizní porostů provádět jejich desikaci, která napomáhá urychlit dozrávání některých plodin, zvýšit obsah sušiny v píci nebo slouží jako prostředek obrany před šířením infekčních listových chorob. Desikace je dnes v oblasti výroby potravin a krmiv zakázaná. Často se tak sklízí plodiny v nevhodné růstové fázi a nedostatečné kvality, a dochází proto k vyšším ztrátám zrna a vyššímu opotřebení mlátičky.

MacDon Windrower vám pomůže rozšířit vaše období sklizně a poskytne vám více možností, jak riziko okolních vlivů zvládnout. MacDon zdokonaluje koncepci řádkovače již 70 let a mezi jeho hlavní cíle patří rychlejší sklizeň, plně organická sklizeň bez použití chemie, kratší sezóna, alternativa k přirozenému sušení nebo desikaci a lepší dozrávání plodin.

Příloha
Adresa udalosti:

Troubky u Přerova

Mapa:
Pořadatel:

Navos Farm Technic, s.r.o.
Adresa: Háj 322, 798 12 Kralice na Hané
Telefon:727871655
E-mail:bohumil.kintl@navos-km.cz

Podrobnosti

Datum:
6. 10. 2023
Čas:
10:00 - 13:00
Webová stránka:
http://www.navosfarmtechnic.cz/polni-den-sklizne-soje-s-macdon

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down