« Všechny Akce

Pěstitelské strategie z pohledu integrované ochrany rostlin - webinář

21. února | 10:00 - 14:00

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

pořádá online seminář prostřednictvím platformy Teams

Zemědělství má pro život na Zemi zásadní význam. Slouží k uspokojování základní existenční potřeby člověka, a to nejen z hlediska produkce potravin, ale i produkce krmiv a surovin pro průmyslovou výrobu. V průběhu let postupně docházelo k intenzifikaci zemědělství a nárůstu jeho chemizace. Snahou současného zemědělství je naopak skloubit tradiční úlohu prvovýroby s myšlenkou trvalé udržitelnosti krajiny.

Na významu získává ochrana lidského zdraví, necílových organismů a životního prostředí včetně zdrojů povrchové  i podzemní vody. Za velmi důležitý nástroj k omezování chemických vstupů (ať už přípravků na ochranu rostlin nebo průmyslových hnojiv)          je možné považovat integrovanou ochranu rostlin (IOR), která obsahuje komplex všech agrotechnických opatření.

Odborný webinář s názvem: „Pěstitelské strategie z pohledu integrované ochrany rostlin“ navazuje na cyklus přednášek o IOR a je celkem již devátý v pořadí. Cílem letošního webináře je představit veřejnosti a zemědělské praxi význam a možnosti optimalizace struktury a střídání plodin, ekonomické aspekty pěstování vybraných druhů plodin a jejich přesah rovněž do oblasti výroby krmiv, problematiku a vývoj moderního šlechtění, Model organické hmoty (OH) pro ekoplatbu a v neposlední řadě praktické zkušenosti konkrétního zemědělského podniku. 

Registrace bude brzy spuštěná.

Program akce se připravuje a bude brzy zveřejněn.

Odkaz na webinář bude zveřejněn.

Aktuální informace najdete na Pěstitelské strategie z pohledu integrované ochrany rostlin - webinář | ÚKZÚZ (eagri.cz).

Adresa udalosti:

Online

Mapa:
Pořadatel:

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Adresa:
Telefon:734427619
E-mail:petra.hrabcakova@ukzuz.cz

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down