« Všechny Akce

Může nám EU zaručit kvalitní potraviny za rozumnou cenu?

7. dubna | 15:00 - 16:30

Kancelář Evropského parlamentu v ČR zve všechny návštěvníky veletrhu TECHAGRO 2024 na setkání europoslanců a expertů s veřejností na téma ‚Může nám EU zaručit kvalitní potraviny za rozumnou cenu?‘.

Beseda se uskuteční v neděli 7.4. 2024 od 15:00 do 16:30 hodin v sále P3 v Pavilonu P brněnského výstaviště.

Evropská unie patří k největším světovým vývozcům potravin. Evropské potraviny jsou ve světě symbolem kvality, bezpečí a přísných standardů, včetně těch environmentálních. Produkce potravin v EU ale není snadnou záležitostí – tlak na plnění podmínek je vysoký, do toho se zemědělci a potravináři musejí vypořádávat s vysokými cenami energií a dalších vstupů. To se pak spolu s inflací promítá i do spotřebitelských cen potravin a peněženek běžných lidí.

Jaký má vlastně EU vliv na produkci potravin? Má EU nástroje k tomu, aby nám zajistila potraviny, které jsou nejen kvalitní, ale i cenově dostupné? Jak poznat kvalitní evropskou potravinu a proč je na trhu vyhledávat? A jak EU zajišťuje, že evropská produkce je bezpečná a bez nadbytečných pesticidů či hnojiv?

VYSTOUPÍ:

  • Michaela Šojdrová, europoslankyně (EPP, KDU-ČSL),
  • Martin Hlaváček, europoslanec (Renew, ANO),
  • Dana Večeřová, prezidentka Potravinářské komory ČR a
  • Matěj Sklenář z farmy Ráječek.

Setkání bude zahájeno úvodními příspěvky řečníků, následuje moderovaná diskuse, do které se bude moci zapojit publikum. Na závěr Vás zveme na malé občerstvení. Akci pořádá Kancelář Evropského parlamentu v ČR, organizačním a komunikačním partnerem je internetový portál EURACTIV.cz. Setkání mediálně podporuje týdeník Zemědělec.

Účast na diskusi je zdarma (v rámci vstupného na veletrh) a v případě Vašeho zájmu se prosím předem zaregistrujte na https://forms.gle/2qHwxnHmaAu1uore9, nebo na e-mailu sedlacek@euractiv.cz.

Budeme se těšit!

Adresa udalosti:

Výstaviště 405/1, 603 00 Brno

Mapa:
Pořadatel:

Kancelář Evropského parlamentu v ČR
Adresa:
Telefon:602 679 652
E-mail:sedlacek@euractiv.cz

Podrobnosti

Datum:
7. dubna
Čas:
15:00 - 16:30
Webová stránka:
https://euractiv.cz/event/zaruci-nam-eu-kvalitni-a-levne-potraviny/

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down