DLG sponzoruje Field Robot Event v Itálii

29.05.2025 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

DLG sponzoruje Field Robot Event v Itálii

Dvacátý druhý ročník mezinárodního Field Robot Eventu se uskuteční od 9. do 12. června v Rodanu (u Milána) a bude sponzorován organizací DLG (Německá zemědělská společnost). Od roku 2014 se akce koná každé dva roky střídavě na DLG-Feldtage a jiném místě. Letos ji organizuje laboratoř pro umělou inteligenci a robotiku (AirLab) na milánské Polytechnice.

Přihlášeno je 16 mezinárodních studentských týmů, které se utkají se svými roboty na testovacím poli, jež simuluje reálné zemědělské podmínky. Tato akce tak představuje ideální úvod k listopadové výstavě Agritechnica a souběžné Systems & Components, kde letos slaví premiéru „Digital Farm Center – prezentováno firmou FarmRobotix“.

Mezinárodní platforma představí inovace

Tato mezinárodní platforma představí inovativní technologie v oblastech digitálního zemědělství, automatizace, robotiky a umělé inteligence. Prof. Matteo Matteucci z oddělení elektroniky, informatiky a bioinženýrství Polytechniky v Miláně říká: „Díky svému praktickému zaměření na polní robotiku pro zemědělce je skvělé, že DLG tuto událost, která se letos koná poprvé v Itálii, sponzoruje. Program obsahuje nové úkoly, jako je mapování plodin, odhad výnosů a detekce bioluminiscenčních hub.“

Robotika v novém „Digital Farm Center“ na Agritechnice 2025

Timo Zipf, projektový manažer Agritechnica, uvádí: „Sponzorování Field Robot Eventu má pro nás v DLG letos mimořádný význam. Naše světová výstava Agritechnica nabízí přehled o technologiích pro zemědělské podniky z celého světa. To zahrnuje i polní robotiku, které letos věnujeme samostatnou sekci ‘Digital Farm Center’. Zde budou představeny trendy, inovace a tržně připravená řešení v oblastech robotiky, AI, automatizace a chytrého zemědělství pro rostlinnou výrobu.“

Dále dodává: „Zatímco Field Robot Event v Itálii poskytuje cennou platformu pro testování prototypů a experimentální polní robotiky, Agritechnica tyto inovace přibližuje k praktickému využití a ukazuje inteligentní, efektivní a často již komerčně připravená řešení. Obě akce tak tvoří dynamickou inovační cestu, přičemž Agritechnica hraje průkopnickou roli – v souladu s letošním mottem ‘Touch Smart Efficiency’.“

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Pridaj komentár

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.