Odrůdy a technologie na jednom poli

20.06.2023 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odrůdy a technologie na jednom poli

V úterý se v Litovicích v okrese Praha-západ uskutečnil polní den společnosti Soufflet Agro, který se věnoval obilninám. Návštěvníci si prohlédli odrůdy pšenice i ječmene, porovnali varianty setí odrůd jarního ječmene na podzim a na jaře, na velké ploše mohli zhlédnout i přehlídku fungicidních, morforegulačních a výživářských variant pěstování obilnin.

Součástí akce byla také prohlídka demonstračních pokusů SoilTEQ demofarmy s ukázkou zakládání porostů podle principů regenerativního i konvenčního zemědělství.

Jednou z odrůd, která byla v Litovicích k vidění, byla také přesívková jarní pšenice KWS Sharki. Je vyšší, poloraná, vyniká výbornou zimuvzdorností a dobrou odolností k poléhání. Jak komentoval Filip Daněk z pořadatelské společnosti, jedná se o velmi zdravou pšenici schopnou odolat tlaku hlavních listových chorob.*

Pridaj komentár

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.