Moderní traktor „v akci“

24.11.2022 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní traktor „v akci“

Koncern ARGO Tractors měl na mezinárodním veletrhu EIMA Bologna velkou expozici. Jeden z traktorů byl k vidění i v pohybu – McCormick X7.624 VT-Drive. Traktor byl agregován s velkým třínápravovým přívěsem a zájemci z řad veřejnosti si mohli vyzkoušet, jaké to je s takovou soupravou zacouvat do zatáčky.  

McCormick X7.624 VT-Drive je traktor z modelové řady X7.6. Poháněn je novým šestiválcovým motorem Beta Power Fuel Efficiency se zdvihovým objemem 6.7 l. Motor je uložen v silném šasí, které napomáhá snižovat úroveň hluku a vibrací, přenášených do kabiny. Chlazení motoru je zajišťováno elektronicky řízeným ventilátorem s visco spojkou, jenž je u této řady traktorů standardem. Toto řešení zvyšuje účinnost chlazení, snižuje spotřebu paliva i hlučnost.

Zajímavostí je Power Plus systém, který v závislosti na měnícím se zatížení traktoru nastavuje adekvátní výkon motoru. V průběhu nasazení traktoru v dopravě anebo k práci s vývodovým hřídelem, dokáže Power Plus systém poskytovat extra výkon na úrovni deseti koňských sil, takže lze i s těžkým nákladem udržovat požadovanou produktivitu práce. S aktivním systémem Power Plus dosahují tři modely série X7.6 maximálního výkonu 210, 225 a 240 k.

Výkon motoru je na kola přenášen prostřednictvím plynulé převodovky VT-Drive. Převodovka má čtyři mechanické rozsahy, řazené prostřednictvím čtyř planetových převodů a spojek, chlazených olejem. Tak je možná rychlá akcelerace traktoru i pružné reakce na měnící se zatížení. Kromě manuálního módu může být převodovka provozována i v módu automatickém, kdy elektronika kontroluje jak vhodný převodový poměr, tak i otáčky motoru. Další mód Vývodový hřídel funguje tak, že řidič zadá ručním plynem požadované otáčky motoru a převodovka automaticky mění rychlost jízdy, ale otáčky motoru a tím i PTO jsou konstantní.*

Pridaj komentár

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.